SE10DJHM3/I Vishay Semiconductor Diodes Division DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AC Diode Standard 600V 3A Surface Mount TO-263AC (SMPD)
Part Nnumber
SE10DJHM3/I
Description
DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AC Diode Standard 600V 3A Surface Mount TO-263AC (SMPD)
Producer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Basic price
Categories Discrete Semiconductor Products Diodes - Rectifiers - Single Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division Series Automotive, AEC-Q101, eSMP® Packaging Cut Tape (CT) Part Status Active Diode Type Standard Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600V Current - Average Rectified (Io) 3A Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15V @ 10A Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr) 3µs Current - Reverse Leakage @ Vr 15µA @ 600V Capacitance @ Vr, F 67pF @ 4V, 1MHz Mounting Type Surface Mount Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant Supplier Device Package TO-263AC (SMPD) Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Following Parts
Random Products
(keyword SE10DJHM3/I Vishay Semiconductor Diodes Division DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AC Diode Standard 600V 3A Surface Mount TO-263AC (SMPD))